Şanlıurfa Bediüzzaman Mevlidine Davet

Bediüzzaman Said Nursi ve Ahirete irtihal etmiş Nur talebelerinin ruhlarına bağışlanmak üzere Ramazanın 26. gecesine rastlayan 30 Haziran 2016 Perşembe akşamı yatsı namazından sonra Şanlıurfa Dergâh camiinde mevlid-i şerif ve hatim okunacak.

Şanlıurfa’da başta Peygamber Efendimiz Hazreti Muhammed (S.A.V) ve bütün Peygamberler olmak üzere vefatının 56. yılı münasebetiyle Bediüzzaman Said Nursi ve Ahirete irtihal etmiş Nur  talebelerinin  ruhlarına bağışlanmak üzere Ramazanın 26. gecesine rastlayan 30  Haziran 2016  Perşembe  akşamı yatsı namazından sonra Şanlıurfa Dergâh camiinde mevlid-i şerif ve hatim okunacak.

 

Risale-i Nur Külliyatı adını verdiği l30 parçadan meydana gelen Kur’an tefsirlerinin müellifi, mütefekkir ve Büyük İslâm âlimi Bediüzzaman Said Nursi, Hicri 25 Ramazan 1379 (23 Mart 1960) yılında Şanlıurfa’da misafir bulunduğu İpek palas otelinin 27 nolu odasında 53 yıl önce Cenab-ı Hakkın rahmetine kavuşmuştu.

 

Bediüzzaman Said Nursi Hazretlerinin vefatından bu güne kadar her yıl düzenlenen Mevlid-i Şerif, Ramazan’ın 26. Gecesine rastlayan 30 Haziran 2016 Perşembe akşamı yatsı namazından sonra Hz. İbrahim (A.S)’ın doğduğu makam ve Bediüzzaman hazretlerinin ilk defnedildiği yer olan Dergâh Camiinde okunacak.

 

Yurdun ve dünyanın dört bir yanından sevenlerinin ve okurlarının da katılacağı Mevlid-i Şerife Bediüzzaman Hazretlerinin hayatta olan talebelerinin de katılması bekleniyor.

 

Şanlıurfalıların ev sahipliğini yaptığı ve 56 yıldır aralıksız yapılan Mevlid ile ilgili Şehrin belli yerlerine ilanlar asılarak davetler yapıldı. Mevlide Şanlıurfa dışından katılan Misafirleri Şanlıurfalılar evlerinde ağırlayacak.

Mevlidi uydudan yayın yapan  Urfa'daki televizyon kanallarının bir kısmı canlı yayınlayacak.

 

Gösterim Sayısı: 2032
Haliliye Vakfı

Biz öyle bir hakikata hayatımızı vakfetmişiz ki, güneşten daha parlak ve Cennet gibi güzel ve saadet-i ebediye gibi şirindir.

Web site: www.haliliyevakfi.org.tr E-Posta Bu e-posta adresi spam robotlarından korunuyor. Görebilmek için JavaScript etkinleştirilmelidir.

Yorum Ekle

Tüm alanların doldurulması zorunludur. Yorumunuz, yönetici onayından sonra yayınlanacaktır.